Základní informace o Vodici

Vodice je město Šibenicko-kninské župy v Chorvatsku. Leží na pobřeží Jaderského moře, 11 km severozápadně nad Šibenikem. Jeho populace čítá, dle sčítání lidu z roku 2001, 9407 obyvatel. Název vznikl od četných vodních pramenů, kterých se tu nacházely tisíce. První zmínka pochází z první poloviny 14. století.

Vodice

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Vodice byla ve středověku obléhána Turky, ale díky dobrému opevnění se nájezdům ubránila. Opevnění se do současnosti nedochovalo, drtivá většina byla rozebrána a použita při stavbě domů v centru města. Dochovala se pouze Čarićova věž (Čarićev toranj), která pochází z 16. století. Na západě Vodice nalezneme kostel Sv. Kříže (Sv. Križ) ze 17. století a nedaleko Čarićovy věže kostel Nalezení sv. Kříže (Našašća sv. Križa).

Vodice je populární přímořské letovisko. Většinu obyvatel zaměstnává cestovní ruch – pracují ve zdejších hotelech, motelech a penzionech. Vodice má silné zemědělské zázemí. V centru města se nachází rozlehlý přístav, který je velmi atraktivní pro turisty, kteří odtud vyrážejí na blízké ostrovy Prvić, Trijat, Žirje, Kaprije nebo Zlarin. Vodice je též jedním z výchozích míst pro návštěvu Národního parku Kornati nebo Národního parku Krka.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Vodice i ubytování v Vodici.