Základní informace o Chorvatsku

Chorvatsko s pobřežím Jadranského moře, které se táhne na severu od Slovinska až k hranicím s Černou Horou v délce 1778 kilometrů, patří mezi nejvyhledávanější turistické cíle v Evropě. K Chorvatsku patří též neuvěřitelných 1 185 ostrovů. Země se dělí se na Istrii a Kvarner na severním pobřeží, Dalmácii na jižním pobřeží, ve středozemí pak na severní Chorvatsko, jemuž vévodí barokní Varaždin, střední Chorvatsko s historickým městem Samoborem, Slavónii a Baranju na východě země, kde najdeme univerzitní město Osijek a samotný Záhřeb.

Chorvatsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Největší chorvatskou devizou je členité skalnaté pobřeží s množstvím zátok a zálivů s průzračně čistou vodou. Pobřeží je chráněné pohořím Učka, Biokovo a Velebit. Stálé slunečné počasí v sezóně zpříjemňuje vánek od moře. Nabízí se úchvatné přírodní scenérie, bílé vápencové skály spadají do křišťálově modrého moře, nalezneme zde množství krásných ostrovů, národních parků, vodopádů, i hlubokých kaňonů. Na malebné pláže často navazují piniové háje a podél celého pobřeží jsou rozesety starobylé přístavy a historická městečka. Země přitahuje i bohatým kulturním dědictvím, které vyplývá z polohy mezi rozdílnými kulturami.

Najdeme zde šest lokalit zapsaných na seznam světového dědictví Unesco: starobylý Dubrovník s mohutnými hradbami, Split s Diokleciánovým palácem, Eufraziovu baziliku v Poreči, katedrály v historických městech Trogiru a Šibeniku a nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera.

Mapa země