Základní informace o Komiži

Komiža je chorvatské přístavní město ležící na západním pobřeží ostrova Vis v Jaderském moři. Má 2476 obyvatel. Komiža je situována na úpatí kopce Hum (587 m). Průměrná lednová teplota vzduchu se zde pohybuje okolo 8.9 °C. Hospodářství je založeno na farmaření, vinařství, rybolovu a zpracování ryb, mořeplavectví a poslední dobou také na cestovním ruchu. Na východním pobřeží se nacházejí rozlehlé písčité a oblázkové pláže, jako například Kamenica, Gusarica, Nova Posta či Velo Zalo. Komiža je napojena na okresní silnici, která ji spojuje s městem Vis.

Komiža

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Díky své pozici v hlubokém zálivu nabízí Komiža svým návštěvníkům výborné příležitosti: jak kvalitní ubytovací zařízení (ať již v hotelích či apartmánech), tak i mnoho kulturních a historických míst (kláštery, pevnosti). Rovněž možností sportovního vyžití je zde dostatek – najdeme zde hřiště pro basketbal, házenou i fotbal. Neméně zajímavé jsou vodní sporty včetně potápění.

Zvláštní atmosféra letních večerů je ještě umocněna výstupy dětských chórů na pobřežních promenádách nebo v místních hospůdkách. Pravidelně jsou zde pořádány výstavy a jiné kulturní události, obzvláště když svoji rodnou oblast navštíví Chorvati ze Spojených států.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Komiže i ubytování v Komiži.