Základní informace o Makarské

Jednou z nejznámějších a nejvyhledávanějších destinací na Makarské riviéře je Makarska. Oplývá přírodními krásami, ale i nabídkou turistických aktivit. Makarska je malebným přístavním městem, které leží na pobřeží Jaderského moře asi 60km od Splitu. Může se chlubit tím, že se stala nejen geograficky, ale i turisticky centrem Makarské riviéry. Město leží na úpatí masivu Biokovo a tvoří jej historické centrum i nová část, kde najdete hotely, restaurace a obchodní centra. Žije zde přes 14 tisíc obyvatel.

Makarska

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Makarska se může pochlubit staletou historií, první zmínky sahají do 5. – 7. století, ve 20. století se z ní stal válečný přístav, později přesunutý do Splitu. Město proto začalo žít převážně turistickým ruchem a stalo se vyhledávanou destinací pro návštěvníky z celého světa. Může nabídnout krásné pláže s přístavem, odkud se turisté mohou vydat na plavbu do blízkého i vzdáleného okolí. Mnoho z návštěvníků obdivuje nádherné historické centrum a památky města, které v létě tepe životem celých 24 hodin. Za zmínku určitě stojí místní františkánský klášter a kostel z 18. století.

Žily zde i dvě velmi významné osobnosti – v 18. století mnich a básník Andrija Kačić Miošić a italský herec Guiseppe Addobbati ve 20. století.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Makarské i ubytování v Makarské.