Základní informace o Tučepi

Nedaleko města Makarska leží další letovisko – Tučepi, které se může pochlubit nejdelší pláží na Makarské riviéře. Pláž, lemovaná promenádou, je dlouhá tři kilometry, a téměř v každou denní dobu zde potkáte mnoho lidí na procházce. První zmínka o městě pochází z roku 1434. Ze 13. století pochází kostelík sv. Jurja a je vybudován na základech římské villae rusticae z 2. století. Podle legendy je u něj pochován benátský dóže Petr Kandiano. Najdeme zde také tři dochované obranné věže z 18. století. Dnešní Tučepi se rozvinulo hlavně v 60. letech, od té doby význam městečka neustále rostl. Nachází se zde přístav pro rybářské i turistické lodě a jachty.

Tučepi

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

I tady vás čeká turistické vyžití i gastronomické zážitky. Městečko se může pochlubit například fotbalovým hřištěm nebo tenisovým centrem Slatina s pěti kurty. Zdejší restaurace a hotely navíc téměř každoročně získávají ocenění za vysokou kvalitu svých pohostinských a turistických služeb. 13. června, na svátek sv. Ante zde slaví Den obce Tučepi. Až do konce měsíce se pak konají tradiční setkání dalmatských pěveckých sborů (klap).

Pokud sem zavítáte, určitě byste si měli alespoň jednou udělat výlet vesničky v Gornjim Tučepina a ochutnat zdejší vína.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Tučepi i ubytování v Tučepi.