Základní informace o Baške Vode

Baška Voda se nachází na úpatí pohoří Biokovo. Oblíbená je mezi turisty zejména pro své krásné pláže z jemného štěrku lemované borovicovým lesem. Toto město bylo podle archeologických nálezů osídleno asi čtyři tisíce let před Kristem, a z původně malé osady se postupně stalo turisticky nejvyhledávanější letovisko Makarské riviéry.

Baška Voda

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kromě nádherných pláží se zde nachází i bohaté pozůstatky antické architektury a římských ostatků, jako jsou hroby s urnami, lampičky, šperky, peníze Alexandra Severa Aureliana, náhrobní kameny. Za obdiv určitě stojí i kostelík Sv. Lovre, postavený v roce 1750, který byl ale příliš malý a těsný, začal se proto stavět kostel nový, který byl dokončen v roce 1889 a dostal jméno Sv. Nikoly. K němu náleží i zvonice.

Pokud sem zavítáte, můžete zavítat i do dvou opuštěných vesnic ležících nad letoviskem Topići a Bast, kde se dochovala stará podbiokovská architektura. Selské prostředí starých domů a překrásné výhledy vám učarují.

Jinak je Baška Voda plně vybavená pro turistický ruch, kromě klasického vybavení pro odpočinek, krásných pláží a všelijakých podniků zde najdete i školu potápění, kotviště pro návštěvníky, atd.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Bašky Vody, letenky do Bašky Vody i ubytování v Baške Vode.