Základní informace o Barbarige

Barbariga je turisty hojně vyhledávaná vesnice na jihozápadním pobřeží Istrie, ležící na poloostrově Barbariga (někdy též jako Punta Cissana – podle antického sídla Cissa). Nachází se severozápadně od Puly (asi 22 km), Fažany a Vodnjanu a jihozápadně od Bale. Mezi hlavní zdroje obživy patří pěstování oliv, rybolov a cestovní ruch. Okresní silnice spojuje Barbarigu s Perojem.

Barbariga

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na pobřeží byly nalezeny pozůstatky římského letního panského sídla z 1. století. Podlahy sídla byly zdobeny mozaikami dvou nebo více barev, zatímco na zdích byly fresky a různé dekorace. V okolí sídla se nacházejí pozůstatky antické rafinérie.

Barbariga je místo se slibným vývojem. Kromě samotné vesnice, která nabízí malá obchodní a restaurační centra a moderní ubytování, je tato oblast prakticky neobydlená. Honosí se však nádherným pobřežím v pozadí s poměrně plochou krajinou, což je v této oblasti Chorvatska neobvyklé, neboť zdejší hory většinou prudce klesají až k mořské hladině. V současnosti se projednává plán na výstavbu prvního chorvatského komplexního letoviska do roku 2009, jež by se skládalo z luxusních hotelů s lázněmi, fitness-centry a společenskými zařízeními, různých způsobů moderního ubytování počítajících s více než 460 objekty, a přístavu pro 350 lodí, a samozřejmě golfového hřiště s 18 jamkami (dle návrhu Jacka Nicklause).

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Barbarigy i ubytování v Barbarige.