Základní informace o Živogošći

Jedním z nejstarších městeček na Makarské riviéře je Živogošće, které leží 17 km od města Makarska. Jméno osady, jejíž obyvatelé se živí tradičně zemědělstvím a rybářstvím, bylo poprvé zmíněno v 16. Století. Turistický ruch tu čile kvete díky četným zátokám, které skýtají atraktivní místo ke koupání, opalování a různým hrám. Na několika oblázkových plážích se můžete opalovat přímo v letovisku Živogošće, jsou olemovány borovicovým lesem. Kromě toho zde najdete i možnosti pro aktivní dovolenou, na své si však přijdou i rodiny s dětmi.

Živogošće

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ubytovat se můžete v hotelích, apartmánech i místním autokempingu, vybere si každý. I tady najdete velké množství restaurací a hospůdek zvaných „konoby“. Pořádají se tu i různé kulturně-zábavní pořady.

V překrásném přírodním prostředí leží františkánský klášter sv. Križa ze 17. století, současný neorománský vzhled získal při přestavbě o století později. Najdete v něm knihovnu s cennými knihami a dokumenty. V jeho blízkosti leží jedna z nejkrásnějších a nejstarších písní pocházející z římské doby, vytesaná do skály. Nápis u pramene zmiňuje manželský pár Licniana a Pelagii a datuje se do roku 350.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Živogošće i ubytování v Živogošći.