Times Square (USA - New York City)

Náměstí časů nebo také Longacre Square či Red Light Distrikt. Toto nejznámější náměstí na světe najdete mezi 42. a 47. ulicí kde se Broadway setkává se Sedmou avenue a na ní kolmou 44. ulicí. Navíc se k němu často počítá i celý prostor mezi Šestou a Osmou avenue.

Times Square

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V 19. století byla křižovatka Brodwaye a Sedmé avenue považována za velmi nebezpečné místo. V té době se náměstí jmenovalo Longacre Square, ale často se mu říkalo Red Light Distrikt, tedy Území červených luceren. Zdejší oblast totiž byla v té době proslulá především nespočtem bordýlků. Roku 1895 získal domy na náměstí imigrant ze Štětína Oscar Hammerstein. Rozhodl se vybudovat zde obrovský zábavní komplex a jeho divadlu Olympia se natolik dařilo že během dalších deseti let zde postavil další tři divadla. Na dvou z nich dokonce otevřel střešní restauraci Paradise Roof Garden, tedy Rajskou zahradu. Nacházely se zde vodotrysky a dokonce živé labutě a opice.

Times Square dostalo své jméno podle výškové budovy Times Tower. Dříve se v ní nacházelo sídlo vydavatele New York Times. Na přelomu let 1904–1905 zde deník New York Times oslavoval změnu jména náměstí z Longacre Square na Times Square. Zároveň zde proběhly první silvestrovské oslavy, které se velmi rychle staly tradicí, která přetrvává dodnes. Snad i proto jsou zdejší oslavy často nazývány jako Globální svátek na křižovatce světa.

Na Times Square lze v současnosti najít to nejlepší i nejhorší z Manhattanu. V okolí Times Square nachází téměř 40 divadel s počtem sedadel v hledišti přesahujícím 500. Stále se zde také nachází legendární červený stánek nazvaný TKTS, kde se dají lístky na večerní divadelní představení koupit za poloviční cenu. Je to také velká dopravní křižovatka. Setkávají se zde téměř všechny linky metra. na náměstí se také nachází gigantické hračkářství Toys‘R’Us, obchod Walta Disneyho, centrála firmy BMG, hlavní budova MTV a četné luxusní butiky. Je to však také centrum reklam, neonů a obrazovek, kterých se zde nachází stovky.

Times Square

Především je však Times Square místem s jedinečnou atmosférou, kvůli které se sem každoročně na Silvestr sjíždí okolo milionu lidí z celého světa. A to i přesto, že zimy v New York City jsou poměrně kruté, lidé zde na půlnoc čekají už od 17:00, na ulici se nesmí pít žádný alkohol a není ani dovoleno mít u sebe jakékoli zavazadlo a tudíž ani občerstvení. Minutu před půlnocí je spuštěna Koule času, poté je po celém náměstí rozházena tuna konfet a je vypuštěno na 10 000 balónků...

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do New York City i ubytování v New York City.