Okolí New York City

Když cestujete do NYC v létě, skvělý nápad je podívat se na Long Island. Díky krásným dlouhým bílým plážím můžete mít vše: velké město a letní dovolenou u moře. Dobrý nápad je jet ze železniční stanice Penn Station na Long Beach (6,75 $ jedna cesta) a odtud je to kousek na pláž.

New York City

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Fire Island je ostrov, který se nachází u pobřeží Long Island. Fire Island je oblíbeným odpočinkovým místem. Hlavní centrum ostrova je Ocean Beach, ve kterém naleznete mnoho restaurací, hotelů a barů. Na ostrov se lze dostat trajektem (30 minut) z Bay Shore na Long Island (hodina cesty z Manhatanu).

Jersey City je od Manhattanu přímo přes řeku Hudson je Jersey City, druhé největší město (250 tis. obyvatel) státu New Jersey. Je to různorodé město s množstvím multikulturní obchodů a restaurací. Z pobřeží Jersey City je také krásný výhled na Manhattan. Dostanete se tam jednoduše z Manhattanu za 10 minut pomocí PATH vlaků (prakticky nerozeznatelné od metra).

Hoboken je údajně rodištěm baseballu a skutečné rodiště Franka Sinatry. Hoboken je malé město v oblasti s mnoha předválečnými budovami. Je odtud také skvělý výhled na Manhattan, velký výběr barů, restaurací a klubů, ideální místo také na procházku po okolí. Stejně jako do Jersey City, dostanete se i sem pomocí PATH vlaků.

New York City

Jersey Shore je pobřeží jen několik kilometrů jižně od New York City. Pobřeží Jersey je dlouhé více než 200 km a je poseté mnoha veřejnými i soukromými plážemi. Vlakem z Penn Station se dostanete do několika měst na Jersey Shore, včetně Manasquan a Point Pleasant Beach.

Six Flags je největší regionální zábavní park na světě, vzdálený přibližně 80 minut cesty z Manhattanu. V Six Flags Great Adventure naleznete mnoho různých atrakcí a na jeho návštěvu si vyčleňte určitě celý den.

Princeton je klidné město ideální pro procházky či návštěvu známé Princeton University, do areálu univerzity se dostanete z Princeton Junction jednoduše kyvadlovým vlakem.

New Haven je přibližně 100 km od Manhattanu (1 hodina a 45 minut vlakem z Grand Central). Hlavní atrakcí tohoto města je známá Yale University, ale naleznete zde i mnoho dalších zajímavostí.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do New York City i ubytování v New York City.