Základní informace o Los Angeles

Los Angeles (často zkráceně L.A.) je město ležící v Kalifornii na západě Spojených států. Má rozlohu 1 290,6 km² a je tak po New Yorku druhým největším městem USA. Město je centrem metropolitní oblasti, která se skládá z osmdesáti samostatných měst (např. Beverly Hills, Long Beach, Pasadena, atd.)

Los Angeles

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Los Angeles je rozděleno do několika distriktů. Jsou to např. Downtown Los Angeles, Greater Hollywood, Eastern Los Angeles, South Los Angeles, West Los Angeles a další. Město tvoří především nízké domy, pouze v Downtownu je několik mrakodrapů (nejvyšší je US Library Tower). Proto zde lidem trvá dojíždění do práce mnohem déle než v ostatních městech USA.

Los Angeles bylo založeno Španěly 4. září 1781 jako malé misijní sídlo. V letech 1820 až 1840 náleželo i s celou Kalifornií Mexiku a až v roce 1850 se stalo součástí Spojených států. Los Angeles začalo růst díky svému významnému přístavu a už v roce 1879 mělo vlastní univerzitu. V letech 1932 a 1984 se konaly ve městě X. a XXIII. Letní olympijské hry. Díky vládnímu plánu se v 80. letech stalo Los Angeles městem bohatých (např. čtvrť Beverly Hills), ale je zde i chudé obyvatelstvo (Mexičané).

Los Angeles je ekonomickým a průmyslovým centrem Kalifornie. Je to také největší výrobní centrum v USA. Jak už bylo řečeno, nachází se zde významný přístav, kde probíhá přeprava zboží mezi Amerikou a Asií. Významný je také filmový průmysl (Hollywood), výroba luxusního zboží a turistika. Město je světovým kulturním centrem, centrem vědy, vzdělání, technologií a mezinárodního obchodu.

Los Angeles je multikulturní město a jeho obyvatelům se říká Angelenos. Žije zde velké množství obyvatel různých národností a etnických skupin. Celkem žije v L. A. 4 097 340 obyvatel. Nejvíce je zde bělochů, následují černoši, Asiaté, indiáni, původní obyvatelé Havaje a v posledních patnácti letech se zvyšuje počet hispánského obyvatelstva a Asiatů.

Los Angeles má i vlastní sportovní týmy, které hrají národní ligu. Baseball hrají Los Angeles Dodgers, v NHL to jsou Los Angeles Kings, za blízký Anaheim Anaheim Ducks a v NBA město reprezentují Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Los Angeles i ubytování v Los Angeles.