Chrysler Building (USA - New York City)

Chrysler Building patří mezi jeden z nejznámějších symbolů města, hlavně díky svojí charakteristické špičce. Jako první mrakodrap na světě překročil výšku Eiffelovy věže (300 m) 1000 stop do výšky (318 m), má celkem 77 poschodí, má celkem 3 862 oken a byl otevřen byl roku 1930. Na vrcholku budovy byla kdysi umístěna vyhlídková plošina. Tento mrakodrap najdete v bloku mezi 42. a 43. ulicí, Lexington Avenue a Third Avenue. Možná se Vám rada kde najdete Chrysler Building zdá směšná, při pomyšlení, že je přece nepřehlédnutelný, ale uvidíte samy až budete na Manhattanu jak nelehké je najít nějaký mrakodrap.

Chrysler Building

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mrakodrap zdobí mnohé automobilové motivy, vlysy s motivy automobilů, emblémy kapoty motoru, blatníky atd. Vstupní hala bývala kdysi autosalónem a v současnosti je tím jediným, co je návštěvníkům přístupné. Hala je pokryta jantarem a různými druhy mramoru.

Chrysler Building

Nachází se zde vykládané výtahy, egyptské motivy a také freska nazvaná „Doprava a lidské úsilí“, která zobrazuje letadla, stavby, scény z montážní linky a svalnaté dělníky, kteří mrakodrap stavěli. Prohlídku vstupní haly si určitě nenechte ujít, stojí za to.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do New York City i ubytování v New York City.