Nádraží Grand Central Station (USA - New York City)

Grand Central Terminal (znám také jako Grand Central Station) je nádraži na Manhattanu v New Yorku. Je to největší nádraží světa s celkovým počtem 44 nástupišť, která jsou rozdělena do dvou pater a obě jsou pod zemí.
Před vybudováním Grand Central Terminal stály na jeho místě dvě budovy železničních stanic. Grand Cental byl postaven pro New York Central Railroad v době největšíeho rozkvětu amerických železnic. Terminál se rozkládá na ploše 48 akrů. Od roku 1976 je stanice zapsána do seznamu amerických památek jako National Historic Landmark. Po útocích z 11. září visí ze stropu americká vlajka, která dominuje celému prostoru. Za zmínku stojí i staniční hodiny, které jsou symbolem Grand Central.

Nádraží Grand Central Station

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Několik zajímavostí které v žádném průvodci nenajdete: nádražím denně projde téměř 125 000 pasažérů, návštěvníků je tu denně přes 500 000, renovace v letech 1996 až 1998 stála 250 milionů dolarů, nejstarším obchodem na nádraží je Oyster Bar (otevřen roku 1913), 98% vlaků odjíždí přesně na čas, stráty a nálezy evidují 19 000 věcí ročně.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do New York City i ubytování v New York City.