Rockefeller Center (USA - New York City)

Rockefellerovo centrum je komplex několika mrakodrapů rozkládající se mezi Pátou a Šestou avenue a 49. a 50. ulicí. Celé Rockefellerovo centrum se skládá z jedenácti komerčních budov a zabírá celkem 11 akrů.

Rockefeller Center

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi 49. a 50. ulicí je blok domů, které tvoří skutečné srdce Rockefellerova centra. Mezi budovami se nachází zahrady Channel Gardens, ve kterých je již přes 50 let instalován newyorský vánoční strom. Zahrady ústí na rozlehlé prostranství, na kterém se v zimě nachází veřejné kluziště a v létě stinná kavárna pod širým nebem. Tomuto prostranství dominuje zlacená Prométheova fontána. Nad prostranstvím se za uličkou Rockefeler Plaza tyčí nejvyšší sedmdesáti patrová budova Rockefellerova centra, kterou je General Electric Building nazývaná také RCA Building. Výtah vede až do 65. patra, kde se nachází vyhlídková plošina a také restaurace Rainbow Room. V budově samotné sídlí televizní stanice NBC.

Rockefeller Center

Bloku domů mezi 50. a 51. ulicí dominuje Radio City Music Hall, kde se nachází největší sál pro divadelní, filmové a hudební produkce na světě. Jeho celková kapacita je 6.200 míst. Také se zde nachází největší varhany, které vyrobila firma Wurlitzer. K Radio City Music Hall přilehlá Rockefeller Plaza Building.
Rockefellerovo centrum denně navštíví tisíce lidí, kteří sem přicházejí za prací i zábavou. Nejnavštěvovanější je však o vánočních svátcích, kdy se zde nachází největší a nejslavnější vánoční strom ve Spojených státech Amerických. Strom bývá vysoký mezi 23 a 30 metry a osvětluje ho více jak 30.000 světel. Vánoční čas v New Yorku většinou začíná rozsvícením stromu krátce po Dni díkůvzdání a strom zůstává rozsvícen až do začátku ledna.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do New York City i ubytování v New York City.