Základní informace o Silicon Valley

Silicon Valley (česky Křemíkové údolí) je nejjižnější část sanfranciského pobřeží v Severní Kalifornii ve Spojených státech amerických. Název pochází z roku 1971, kdy v americkém časopise Electronic News začala vycházet týdenní rubrika „Silicon Valley USA“ od Dona Hoeflera o velké koncentraci společností zabývajících se křemíkovými mikročipy a počítači. Samotné Silicon Valley se skládá z 19 sídel. Za hlavní město je považováno San José s téměř milionem obyvatel.

Silicon Valley

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Sanfranciské pobřeží bylo dlouhou dobu využíváno americkým námořnictvem, které zde provádělo výzkumy. Mnoho firem zabývajících se vývojem technologií se usadilo v oblasti, aby pracovaly pro námořnictvo. Poté co „mariňáci“ opustili tuto oblast, část jejich vybavení převzalo NASA a zaměřilo se na letecký výzkum. Většina firem v oblasti zůstala a přibývaly nové.

Dnes je Silicon Valley světovým centrem počítačového a technologického průmyslu – kdo není v Silicon Valley, ten prakticky neexistuje. Pozemky na nejlukrativnějších místech stojí tolik, co na newyorském Manhattanu.

Nejznámější firmy v oblasti jsou Adobe Systems, AMD, Apple Computer, Cisco Systems, eBay, Electronic Arts, Facebook, Google, Hewlett-Packard, Intel, Logitech, Maxtor, nVidia, Oracle, Proxim, Solyndra, Symantec a Yahoo!

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Silicon Valley i ubytování v Silicon Valley.