Rodna (Rumunsko)

Pokud toužíte po samotě, určitě se vypravte do pohoří Rodna, jehož krajina je divoká a živáčka tu skoro nepotkáte. Rodna leží nedaleko hranic s Ukrajinou a její nejvyšší vrcholy překonávají i nedaleký nejvyšší vrchol Ukrajiny Hoverlu. Pokud máte rádi vysokohorskou turistiku, je tato oblast pro vás jako stvořená. Nejvyšším bodem pohoří je Pietrosul Rodnei, který dosahuje výšky 2303 metrů. Rodna je nádherné romantické pohoří, kde se můžete kochat krásnými výhledy bez toho, že by je narušovaly továrenské komíny. Rodna je národním parkem.

Rodna

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pod druhou nejvyšší horou Ineu najdete dvě krásná horská jezírka Lala Mare a Lala Micá. Při cestách po pohoří se můžete kochat i rostlinami, hlavně fialovými rododendrony. Do Rodny se nejlépe dostanete sedačkovou lanovkou z horského střediska Borsa nebo průsmyku Prisop. Pak se můžete vydat do Rodny nebo do nejdivočejší a nejopuštěnější části pohoří Maramuréś.

Můžete zde bivakovat buď venku v přírodě, nebo využít horských chat. Problémy však zřejmě budete mít s dopravou, pomůžete si nejlépe stopem. Rodna patří k nejchudším oblastem celého Rumunska, jsou zde však nejvíce zachovány tradice a folklor.