Základní informace o Rumunsku

Země do nedávné doby opomíjená a neprávem až opovrhovaná. V současné době hojně navštěvovaná převážně turisty, kterým učarovala krása zdejší neporušené přírody, nádherné vrcholky hor, ale i pověst o hraběti Draculovi. Nutno říci, že Rumunsko z cestovního ruchu dost těží, na druhou stranu však rozhodně má co nabídnout.

Většina lidí se sem nevydává do měst, přestože i ta jsou zajímavá a leckdy krásná, ale hlavně do přírody. Rumunsko totiž může nabídnout nejen zasněžené vrcholky více než dva tisíce metrů vysokých vrcholků hor, ale i mořské pobřeží.

Rumunsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kromě přírody a Draculy je zde velkou raritou oblast Banátu, kde leží několik českých vesnic. Z Čech se dnes už můžete vydat na celý zájezd přímo do Banátu, kde se seznámíte s tím, jak žili naši předkové před dvěma staletími. Pokud se do Rumunska vydáte, za návštěvu stojí i domnělý Draculův hrad, stejně tak ale i jeho rodné město a místo, kde je pohřben. Ostrov Snagov je krásný a klidný.

Metropole Rumunska, Bukurešť, je nazývána Paříží východu, avšak ne zcela oprávněně. Město je přelidněné a poměrně šedivé, přesto mu však nelze upřít určitou krásu a architektonické skvosty. Za návštěvu určitě stojí. Poněkud problematické je v Rumunsku cestování. Ačkoli nejlépe se na mnoho míst dostanete vlakem, železniční síť není tak hustá, s autobusy je to ještě horší. Mnoho lidí proto využívá autostop. Můžete se sem samozřejmě vydat i autem, chce to však opatrnost.

Mapa země