Rumunsko - ConstanţaRumunsko

Základní informace o Constantě

Constanta je velké město s celou řadou historických památek, a také s krásnými plážemi. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších a nejdůležitějších měst v zemi. Zdejší přístav je největší v Rumunsku, a zároveň jeden z největších v Evropě. Constanta je tak důležitým průmyslovým, obchodním a turistickým centrem. Byla založena na počest Konstancie, sestry Konstantina Velikého (274 - 337), římského císaře. Ještě v roce 950 byla známá jako Constantia a byla obehnána hradbami.

Constanţa

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Od 9. století byla součástí Bulharska, ve 14. století ji dobyli Turci. Po připojení Dobrudži k Rumunsku v roce 1878 se stala právě Constanţa největším přístavem v Rumunsku.

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě patří Ovidiovo náměstí, rozsáhlý komplex s římskými mozaikami nebo archeologický park. Na břehu moře pak můžete obdivovat starý maják Genoese. Ve městě je také řada církevních staveb, např. ortodoxní katedrála svatého Petra a Pavla, velká mešita Mahmudiye nebo římskokatolický kostel sv. Antonína. Nedaleko města se také nachází známý Trajánův val.

Ve městě, hlavně tedy na jeho okraji jsou velké loděnice a přístav. Také zde je mezinárodní letiště. Kromě antických památek se dochovala pak také jedna mešita a katedrála z 19. století. Nedaleko města ústí do moře i kanál vedoucí z Dunaje.

Mapa města