Rumunsko - KlužRumunsko

Základní informace o Kluži

Kluž je známá výrobou porcelánu, obuvi a piva Ursus, které patří k nejprodávanějším v zemi. Mezi nejvýznamnější památky ve městě Kluž patří náměstí Union, které je obklopeno řadou barokních, gotických, renesančních a neoklasicistních domů. Dále se tu nachází kostel sv. Michaela, paláce Banffy a dům Hintz. Ten je pozoruhodný tím, že v něm sídlila lékárna od roku 1573 do roku 1949. Dnes je v něm farmaceutické muzeum. Mezi další památky Kluže patří kostel sv. Petra a Pavla, pevnost Dealul Cetatuia, z které se naskýtá krásný výhled na město a okolí, bastión Croitorilor, františkánský klášter a kostel, katedrála Schimbarea la Fata a Nová synagoga.

Kluž

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kluž nabízí také zajímavá muzea. Mezi ta nejnavštěvovanější patří Klužské národní muzeum umění, Muzeum Emila Racovita, které je věnováno slavnému rumunskému biologovi. Zavítat také můžete do Transylvánského národopisného muzea, Muzea historie Transylvánie a již zmíněného farmaceutického muzea.

Kluž má i hezké parky, kde si můžete odpočinout, a Botanickou zahradu Alexandra Borza, která patří k největším botanickým zahradám v jihovýchodní Evropě. Oblíbeným parkem je např. „Centrální park“, který nabízí i jezírko, po kterém se můžete projet na loďce. Populárním místem je také etnografický park Romulus Vuia, ve kterém stojí historické rumunské domy, salaše, pily, hrnčířské dílny a další artefakty.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Kluže, letenky do Kluže i ubytování v Kluži.