Rumunsko - CraiovaRumunsko

Základní informace o Craiově

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Současná Craiova je poprvé jako město uváděna až v 15. století. Od roku 1862 je Craiova součástí Rumunska. V 19. století se začala rychle rozvíjet a stala se jedním z nejvýznamnějších měst v zemi. V polovině 20. století tu vzniklo mnoho průmyslových podniků. Po roce 1989, kdy se uskutečnila v zemi revoluce a přišla politická změna, průmysl upadl. I přesto je Craiova významným hospodářským centrem celé oblasti.

Craiova

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejcennější památky ve městě Craiova jsou kostel v klášteře Coşuna z druhé poloviny 15. století, který je zároveň nejstarší dochovanou stavbou ve městě, a dům Băniei, kde v současnosti sídlí etnografické muzeum. Dále je zde kostel Madona Dudu postavený v 18. st., radnice, kostel St. Demetrius a palác Dinu Mihail pocházející z počátku 19. století, ve kterém dnes sídlí Muzeum umění. Další velice navštěvované muzeum ve městě je Muzeum Oltenia, které vlastní etnografické, historické a přírodovědné sbírky.

Milovníci flóry mohou navštívit místní botanickou zahradu, která byla pro veřejnost otevřena v roce 1952, a park Nicolae Romanescu (Bibescu), který je největším a nejznámějším parkem ve městě Craiova.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Craiovy, letenky do Craiovy i ubytování v Craiově.