Rumunsko - SinaiaRumunsko

Základní informace o Sinaii

Sinaia nabízí nejlepší možnosti lyžování a snowboardingu v Rumunských Karpatech. Sinaia, nazývaná „Perla Karpat“, leží v údolí Prahova na úbočí hor Bucegi. Svou polohou je Sinaia strategickým místem - na sever leží známé středisko Predeal, před ním Azuga s FIS sjezdovkou a ještě blíže Busteni. Na své si přijdou jak vyznavači freeridu ve volných terénech, tak milovníci upravených sjezdovek a zájemci o turistiku na sněžnicích či skialpech.

Rumunsko nás láká nejen jako místo pro sportovní aktivity, ale také pro kulturní vyžití - poznání místního kraje a lidí. Během našeho pobytu budeme mít možnost navštívit místní hospůdky a okusit rumunské speciality, rumunské pivo a známou cujku (tuicu). V Sinai můžeme navštívit krásný zámek a klášter. Poslední den zájezdu při cestě domů navštívíme "Drákulův hrad" Bran. Přístup místních obyvatel je přátelský, ale je třeba počítat i s typicky balkánskou laxností a častou improvizací.

Sinaia

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Oblast Sinaia - Azuga - Predeal patří k nejkomerčnějším oblastem v Rumunsku a místní vleky a sjezdovky nabízí vyzkoušet něco jiného, než jsou tradiční Alpy. Jako další kulturní vyžití Sinaia nabízí nespočet restaurací a hospůdek s otvírací dobou dlouho do noci, sauny, bazén, fitcentrum, billiard, diskotéky, internet.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Sinaie, letenky do Sinaie i ubytování v Sinaii.