Rumunsko - BukurešťRumunsko

Základní informace o Bukurešti

Paříž východu, jak je hlavnímu městu Rumunska také přezdíváno, je nejlidnatějším městem v zemi. Zároveň tvoří i dopravní uzel, sídlí v ní prezident, vláda a nejdůležitější instituce. Bukurešť leží až na jihovýchodě země a její počátky sahají do 14. století. Ačkoli má poetickou přezdívku, do Paříže má poměrně dost daleko, protože město je dost přelidněné a poměrně šedé.

To však neznamená, že v Bukurešti není co obdivovat. Historické centrum města má co nabídnout, je typické svým multikulturním pojetím, jejž najdeme na každém kroku. Jednou z nejdůležitějších budov je parlament, který je součástí projektu Centru Civic. Nejlépe je na parlament vidět z ulice Piata Unirii.

Bukurešť

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

I v Bukurešti můžete narazit na vesnici. Na sever od centra totiž leží Muzeum vesnice, kde se nachází sbírka lidových staveb z celého Rumunska. Zhruba na polovině cesty se nachází Národní historické muzeum, které zachycuje dějiny Rumunska od prehistorického období až do 20. let minulého století.

Při cestách po městě si můžete vybrat tramvaje, autobusy i metro, které má několik tras a cestování jím není tak jednoduché jako v Praze.

Mapa města