Hrad Bran (Rumunsko)

Hrad ležící ve stejnojmenné obci v provincii Brašov, jejíž centrum představuje Brašov, bývá mylně spojován s hrabětem Draculou. Přestože zde Vlad III. Tepes neboli hrabě Dracula nežil, hrad ze své pověsti dokáže výborně těžit. Bram Stoker sem totiž děj svého románu umístil. To samozřejmě znamená velký příliv turistů do celé oblasti. Na hradě i v obci se konají celoročně nejrůznější akce spojené právě s Draculou, celé zájezdy jezdí, aby navštívily Draculův hrad. Nejlepší je se sem vydat na Halloween, kdy vás zde čekají strašidelné zážitky.

Hrad Bran

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Sám o sobě jinak hrad příliš zajímavý není. Leží na mohutné skále, není tolik impozantní jako jiné hrady, ani architekturou se nijak zvlášť nevymyká. Svým tajemným vzhledem a hlavně pověsti o Draculovi zcela vyhovuje a na turistu působí opravdu strašidelně.

Za návštěvu areál určitě stojí, atmosféra s obrazem krvelačného upíra na člověka dýchá z každého kamene stavby, ale je také pravda, že cestovní ruch sem pronikl se všemi svými negativy. V podhradí můžete ochutnat i krvavý koktejl, zakoupit si obrázek Vláda Tepese a další, někdy až kýčovité a poměrně nevhodné, suvenýry.