Doprava v Chorvatsku

V Chorvatsku funguje rozsáhlá a poměrně kvalitní autobusová doprava – ať už místní, nebo dálková. Hlavním dopravcem je Autotrans. Většina autobusů jezdí od brzkého rána zhruba do 23 hodin. Mimo autobusy je možné využít i vlakovou dopravu. Jízdenky jsou sice levné, ale doprava je pomalá a s výjimkou velkých měst naleznete jen zřídka přímé spojení.

Chorvatsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Leteckou dopravu je možné využít především při odletu a příletu z ciziny, ale existuje i spojení mezi několika nejdůležitějšími městy – Záhřebem a Dubrovníkem nebo Pulou, Splitem a Zadarem.

Specifikem oblasti jsou trajekty, které vás pohodlně dopraví na některý z nepřeberného množství ostrovů, jež lemují Jadranské pobřeží. Hlavním provozovatelem je společnost Jadrolinia. Lístky je nutné koupit v přístavu. Pokud chcete převézt i automobil, je lepší si v létě zajistit lístek s dostatečným předstihem.

V Záhřebu a Osijeku můžete využít tramvajové dopravy. Jízdenky se kupují v novinových stáncích a musíte je označit ihned po nástupu.

Posledním dopravním prostředkem je taxi. Tento způsob přepravy je však poměrně drahý. Vysoká je už nástupní taxa. Taxík si můžete buď objednat telefonicky, nebo ho zastavit mávnutím ruky.