Nakupování v Miláně

Miláno je Mekkou módy. Pokud disponujete patřičným obnosem na své kreditní kartě, určitě si nenechte ujít návštěvu butiků světových značek, jimiž se to ve městě jen hemží. Nakoupíte zde kousky od Armaniho, Diora, YSL a dalších. Ulicí módy je Via Alessandro Mazoni, Via Monte Napoleone a Via della Spiga. Pokud poměrně vysoký obnos na své kreditce nemáte, můžete využít poměrně nový typ tzv. Dočasných obchodů. Tyto obchody jsou na měsíc až dva pronajímány světovými značkami, které v nich prodávají své modely za ceny mnohem nižší než v klasických buticích. Tyto obchody najdete na Corso Vittorio Emanuele poblíž katedrály Duomo.

Miláno

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pokud jsou v hledáčku vašeho zájmu spíše dobré knihy, filmy a hudba, určitě zavítejte do Mondadori na Corso Vittorio Emanuele nebo American bookstore na Largo Cairoli. Jestli si z Mekky módy chcete něco stylového přivézt, ale vaše peněženka by rozhodně neunesla nákup ve vyhlášených buticích, zajděte na Via Torini a Corso Buenos Aires poblíž centra. Zde najdete nejen všechny možné značky, které se prodávají i u nás, ale i další zajímavé kousky a za příznivé ceny.

Zajímavé obchůdky najdete i na procházce po korzu, na Ripa di Porta a Alzaia Naviglio Grande. Kromě nejrůznejších zajímavých modýlků zde můžete posedět i v některém z četných barů.

Za uměleckými předměty zajděte do staré umělecké čtvrti Brera, která ležáí v ulicích Via Brera, Via Fiori Oscuri, Via Fiori Chiari a Via Madonnina. Najdete zde nejen bary a restaurace, ale i zajímavé prodejny umělců, galerie a další obchůdky.