Městské části Milána

Milán je rozdělen do dvaceti oblastí pomocí čísel i jmen. Každá z nich přitom hrála v historii Milána svou roli. Historické centrum zahrnuje kromě památek i módní čtvrti, Castello Sforzeco i Piazza alla Scala. V centru žije velké množství lidí, ale ani to se neobejde bez určitých obtíží, které se projevují nedostatkem parkovacích míst, čistíren, supermarketů. Na druhou stranu se v centru města nikdy nudit nebudete.

Miláno

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Severně od centra leží některé známé ulice, které jsou oblíbené u podnikatelů i návštěvníků - například Corzo Venezia, kterou lemují šlechtické zahrady a paláce. Minout byste neměli ani zahrady Porta Venezia, které tvoří malý uzavřený park, patřící k nejkrásnějším v Miláně. Dále na sever pak leží Corso Buenos Aires, ulici plnou módních obchodů. V okrese Magenta leží Corso Magenta. Je zajímavá tím, že na jedné její straně nenajdete téměř žádné obchody, ale samé paláce s ukrytými zahradami. Druhá polovina ulice se oproti tomu pyšní mnoha obchody.

Jihozápadně od Milána stojí oblast Ticinese Navigli, v níž najdeme mnoho starého i nového. Žije zde mnoho původních obyvatel, kteří byli často dělníci. Zdejší apartmány a domy zajímají mnohé architekty a návrháře, kteří je obnovují a rekonstruují. Oblast je plná barů, obchodů a nočních podniků.

Pro své veletrhy a výstavy je velice známá oblast Amendola Fiera, oblast s ulicemi lemovanými stromy a bohatými paláci. Populární rezidenční čtvrtí zde je Vittoria, Corzo XXII Marzo je zase plná obchodů. Dále na východ, směrem na letiště Linate je velký dok Idroscalo.

Na východ od Milána se nachází Studentské město. Je to univerzitní čtvrť, kde sídlí polytechnické, chemické, biologické a farmaceutické oddělení. Na sever od města leží Isola, která se nachází hned za hlavním nádražím. San Siro je známý kvůli stadionu San Siro.