Doprava v Miláně

Milán má rozsáhlou dopravní síť, kterou najdete pod názvem Azienda Trasporti Milanesi neboli ATM. Díky integrovanému lístkovému systému je přestupování mezi metrem, autobusem, tramvají nebo trolejbusem úplně jednoduché. Metro má tři linky – červenou MM1, zelenou MM2 a žlutou MM3. Využít můžete i jedno či vícedenní jízdenky. Kromě MHD můžete využít i (většinou) bílé taxíky. Můžete je zkusit zastavit i rovnou na ulici, ale málokdy zastaví. Spropitné taxikáři neočekávají, cena se zaokrouhluje na nejbližší celé euro.

Miláno

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Možností je i půjčit si auto, řidiči musí být více než třiadvacet let a musí mít platný mezinárodní řidičský průkaz. Pojištění je zahrnuté v ceně pronájmu, který je však v Itálii poměrně drahý, a pokud si auto půjčíte, měli byste se nechat pojistit i proti nehodě. Kromě automobilu si můžete v Miláně půjčit i kolo. Italové jsou vášniví cyklisté a potkáte je prakticky kdekoli v kteroukoli denní i noční dobu. V centru je poměrně velký počet cyklistických stezek.

Pokud se vydáte do Milána vlastním autem, pokud je to možné, vyhněte se jízdám po městě. Centrum je poměrně hodně rušné ve dne i v noci a problémy jsou tu i s parkováním. Vůz můžete nechat v hotelových nebo soukromých garážích, to je však poměrně dost drahé.

Pokud do Milána cestujete pouze na jeden den, je výhodné nechat auto na parkovišti před centrem a použít MHD. Na hlavních ulicích vás na nejbližší volné parkoviště upozorní elektronické tabule.

Jezdit po městě MHD je výhodné ještě z jednoho důvodu. Italové si totiž příliš nelámou hlavu s pravidly silničního provozu. Dopravní špička je ti mezi 7. a 11. a 15. a 21. hodinou.