Zábava v Turecku

Pro turisty je velmi zajímavá návštěva místních festivalů. Festivaly i jiné kulturní akce tu jsou na každém kroku. Najdeme tu i netradiční podívané jako je zápas velbloudů, jachtařské závody, vinobraní, festivaly filmu a další. Večerní život zde je velmi bohatý. Diskotéky, bary a různé další noční podniky zůstávají otevřené do pozdních nočních hodin.

Turecko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mimo festivaly je v Turecku mnoho příležitostí pro sportovní vyžití. Golf, bowling, squash, tenis patří k těm obvyklým sportům. Ale není tu žádný problém účastnit se hodin tance, vyjížďky na koni, zastřílet si z luku nebo si zacvičit aerobic na pláži.

Vodní sporty jako potápění, plachtění a šnorchlování jsou samozřejmostí. Zajímavostí Turecka je oblíbený rafting. Úžasné řeky obklopené panenskou přírodou většinu návštěvníků nadchnou. Dokonce je tu pořádána takzvaná raftová expedice. Přihlášení projedou kaňony, horami, soutěskami. Na mnohých místech je voda velmi divoká. Mezi nejoblíbenější oblasti Turecka pro rafting patří Coruh. Coruh je dokonce zařazen mezi deset nejlepších míst na světě pro rafting.

Další úžasný zážitek, který si můžete z Turecka odvézt, je návštěva jeskyň. V Turecku totiž existuje přes 40 000 prozkoumaných jeskyní. Oblíbeným komplexem je Toros, který se nachází nedaleko Středozemního moře. Nejdelší jeskyní je Pinarozu Cavern, která se nachází poblíž Baysehirského jezera.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Turecka, letenky do Turecka i ubytování v Turecku.