Kappadocie (Turecko)

Kappadocie je zemí krásné přírody. V překladu název Kappadocie znamená Země krásných koní. Narazíte tu jak na romantická stádečka koní, ale také mnohé další zajímavosti. Ráz krajiny tu je především hornatý. Dlouhou dobu se tu erozí vytvářeli monumentální skalní útvary. Nejnavštěvovanější z nich připomínají svým tvarem falické symboly.

Kappadocie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi skalisky se tu tyčí mnoho místních kostelíků, skalních měst i mnoho podzemních prostor. V Kappadacii je stále co objevovat. Turistickým centrem se tu stalo město Göreme. Nalezneme v něm malé muzeum, které je raritní tím, že je venkovní. Kappadcie není zemí pouze hor, ale i táhlých údolí. Podle barev skal, které tato údolí lemují, se nazývají například Červené údolí, Růžové údolí.

V Göreme je možné také podniknout mnoho výletů. Vyjížďka na koni, let balónem, cesta v povozu a mnohé další. Kappadocie svého času také poskytla útočiště křesťanům. Leží tu údolí Ihlara, v kterém najdeme mnoho kostelů, nástěnných maleb a dalších pokladů. Je dobré požádat někoho z místních o doprovod. Skály jsou tu členité a většina kostelíků jsou už jen starými ruinami. Je jich tu stovky a tak je nemožné navštívit úplně všechny.

Další často navštěvovanou částí Kappadocie je Uchisar. Je to skalní hrad rozkládající se v bělostných skalách. Je to spíš taková prolézačka přes kterou se dá dostat až na vrchol skály. Místní vyhlídka je opravdu kouzelná.

Dalším skalním městem tu je Zelve. Je to komplex jeskyní, skal, prolézaček, skalních převisů a mnoho dalšího. Baterka je tu nutností. Pro dobrodružné typy to je opravdu úžasná cesta plná lezení.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Turecka, letenky do Turecka i ubytování v Turecku.