Národní park Termessos (Turecko)

Národní park je tvořen krásnými horami, v kterých se nalézají ruiny starověkého města Termessos. Tenkrát město sloužilo jako město hraniční a obchodní. Vypráví se, že toto město nedokázal dobít ani Alexandr Veliký. Město je totiž uloženo v horách. Skaliska město chránili již odjakživa. Zajímavostí města je nekropole. Mrtvý se totiž nepohřbívali jen na klasických hřbitovech, ale také se tu tvořili hroby vytesávané do skal. A tak dnes všude v okolí můžeme nalézt nespočet skalních hrobů.

Národní park Termessos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Návštěva města je díky jeho poloze sice docela obtížná, ale rozhodně to stojí za to. Nádherný Amfiteátr, ze kterého je široko daleko nejhezčí vyhlídka, podobizna Alexandra Velikého vytesaná ve skále, lázně z dob starověku a mnohé další zajímavosti stojí za návštěvu.

Vše je navíc situováno v nádherné krajině. Tato památka si dodnes zachovává svůj divoký styl. Všemožná hornatá zákoutí, členitý terén to vše dělá památky špatně přístupnými. Ale díky tomu se také uchovali až do dneška. Oblíbené je tu také šplhání po skalách. Terén je tu sice náročný, ale pro zkušenější turisty je vhodný. S dobrým vybavením se tu dá strávit i celý den.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Turecka, letenky do Turecka i ubytování v Turecku.