Azurové okno (Malta - Gozo)

Azurové okno patří bezesporu k nejkrásnějším místům západního pobřeží ostrova Gozo. Mořské příbojové vlny tu za tisíciletí vytvořily v měkkém vápencovém skalnatém pobřeží spoustu bizarních tvarů. Okno tvoří skalní pilíř o průměru 40 metrů, který podpírá skalní římsu 100 metrů dlouhou a 20 metrů vysokou.

Azurové okno

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Tento unikátní skalní útvar se nachází nedaleko útesu pojmenovaného Dwejra Point. Jde o ojedinělou přírodní skalní bránu, jejíž okolí vyhledávají zejména potápěči. Přímo u pobřeží je již velká hloubka, která ukrývá mořské příkopy a skalní okna. V hloubce asi 20 metrů jsou k vidění korály, ryby, mořští koníci a malí humři žijící v dírách v útesu. Ve 40 metrech jsou pak už k vidění i veliké mušle. V místních horninách je možné nalézt zkamenělé lastury a mořské živočichy. Nádherná azurová barva moře dala místu název.

Jedná se o skalnatý oblouk, který vznikl vlivem eroze na výběžku útesu. Je 80 metrů vysoký a nedaleko něj se dá velmi dobře potápět. Kousek od této krásy leží Vnitrozemní moře (Inland sea), což je v podstatě takové malé jezírko z mořskou vodou, od sluníčka příjemně vyhřátou. Lodičkou vás místní zavezou krátkým skalnatým tunelem do zátoky s výhledem na otevřené moře.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Gozo i ubytování na Gozu.