Zábava ve Francii

Francie se může pochlubit velkým množstvím historických památek, krásnými plážemi, spoustou kultury a přírodních krás. Samozřejmostí je zde pestrý noční život a velké paleta možností sportovního vyžití. Každodenním zvykem mnoha Francouzů se stal jogging, podél řeky Seiny se tradičně koná jarní běžecký maratón. Venkov je zase přímo stvořený pro pěší turistiku. Velkou zábavou je i horolezectví, kterému se můžete oddávat v alpských a pyrenejských letoviscích. Skoro v celé zemi je možnost pronajmout si kola a vyrazit na výlet. Projet se můžete také na koni. Velké oblibě se těší také rybolov, rybářskou licenci vám vydá místní rybářský spolek. Velkou zábavu představují pláže. Pravidelně se na všech vodních tocích sleduje stupeň znečištění. Opatrnost je vyžadována zejména při koupání na odlehlejších plážích Atlantiku a při plavání ve Středozemním moři si musíte dávat pozor na medúzy. Mnoho měst je vybaveno velkými plaveckými stadiony. V každém větším letovisku si můžete vypůjčit surfové prkno, nebo plachetnici.

Francie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Bohatým kulturním programem vyniká zejména Paříž. Můžete zajít do opery, baletu nebo na koncert pařížského orchestru. Pořádají se i rockové koncerty. Navštívit můžete také divadelní a filmová představení (v prostranství před nádražím Montparnasse a na náměstí Place de la Madeleine se v den konání představení nabízejí zlevněné vstupenky). Celoročně se konají různé festivaly, např. filmový festival v Cannes, Festival rockové hudby v Bourges, Slavnosti vína v Burgundsku. Seznamy představení nebo zábavních akcí naleznete ve specializovaných průvodcích, které si můžete zakoupit v novinových stáncích nebo se můžete poptat v turistických informačních kancelářích.

Rájem nakupujících je samozřejmě také zejména Paříž, ta nabízí celou škálu módy, ale i parfémů, luxusního zboží, řemeslných výrobků a nejrůznějších lahůdek. Nákup oblečení v Paříží vyjde cenově nastejno, jako například v Praze. Velké slevy jsou ale jen dvakrát do roka, začátkem ledna a koncem června. Můžete se také vydat na bleší trh. Ten největší v Paříží se jmenuje Marché aux puces de St. Ouen a je možná i největším na světě. Koná se vždy v sobotu, v neděli a v pondělí a to převážně v dopoledních hodinách.

Pokud se chcete podívat do muzea, většina z nich má zavřeno v pondělí (národní muzea v úterý) a mívají zpravidla otevřeno od 10 do 19 hodin. Některá velká muzea nabízejí i noční prohlídky. Díky kartě Paris Museum Pass získáte neomezený a bezplatný vstup do více jak 60 muzeí a různých památek (stojí od 32 do 64 EUR).

Noční život a bary tvoří nedílnou součást francouzské kultury. Mívají otevřeno už brzy ráno (snídaně) a zavírají až ve dvě ráno. Mladším 18 let je vstup do nočních podniků zakázán.