Základní informace o Korsice

Ostrov leží jižně od Francie a také pod ní spadá. Je to čtvrtý největší středomořský ostrov. Většinu jeho území pokrývají vysoké hory, z kterých stékají mnohé říčky a potůčky. Mluví se zde francouzsky a korsicky, s angličtinou tu moc nepochodíte, takže je lepší znát alespoň základní fráze, než se sem vydáte.

Korsika

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mnoho turistů jezdí na ostrov kvůli horám. Jsou krásně zelené. Přes celý ostrov vede několik turistických tras, které jsou přehledně zobrazeny v tištěných průvodcích. Značení tras v terénu je realizováno značkami na kamenech. Nejznámější stezka je GR-20, táhne se přes hlavní hřeben od severu k jihu.

Typické městečko na ostrově je tvořeno velkým množstvím středověkých domů, které jsou postaveny velmi blízko u sebe a jsou propojeny úzkými uličkami. Největším korsickým městem je Bastia, která leží na východním pobřeží. Je zde letiště a přístav.

Na ostrov se dostanete buď letecky, autobusem nebo autem za pomoci trajektu. Trajekty na ostrov jezdí z Janova, Livorna, Říma nebo z Nice. Cesta po souši a vodě trvá dohromady cca 20 hodin. Jízdenku na trajekt je lepší mít zaplacenou a rezervovanou předem.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Korsiku i ubytování na Korsice.