Základní informace o Nice

Nice je největším letoviskem Francouzské riviéry. Historie města sahá až do dob Antiky. Město leží na jihu Provenci. Žije zde na 350 tisíc obyvatel. Každý rok sem zavítá asi 4 miliony turistů. Po městě můžete jezdit autobusy nebo tramvají. Zvláštností tramvajové tratě v Nice je, že zde existují bezdrátové úseky, po kterých jede tramvaj jen na baterie. Tramvaj tak může projíždět i historickými úseky města, bez toho aby zde elektrické vedení rušilo estetiku místa.

Nice

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve městě se nachází slavné paláce a promenády, nejznámější promenádou je Andělská (je zde naprostá většina hotelů). V historickém centru je plno úzkých uliček, restaurací, kaváren a obchůdků. Nejkrásnější výhled na celé město je z hradu. Ten pochází z 11. století. Bohužel byl zničen kvůli Ludvíku XVI. v 18. století a dnes z něj zbyl jen travnatý pahorek s několika málo zbylými kamennými ruinami. V létě si zde můžete užít koncerty nebo divadelní představení. Ve Staré Nice se zase nachází obchůdek s oleji, octy a dezertovými likéry. Katedrála St. Nicolas byla postavena na počest Nikolaja Alexandroviče a to jeho manželkou. Je symbolem vlasti pro ruské emigranty. Najdete zde i plno barů, obchodů, kasin.

Z muzeí stojí za vidění je určitě muzeum Marca Chagalla, muzeum Henriho Mattisse a muzeum moderního umění. Pokud budete mít možnost určitě si udělejte výlet do měst v okolí, nachází se zde Cannes, Monte Carlo, St. Tropez a další.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Nice, letenky do Nice i ubytování v Nice.