Základní informace o Marseille

Marseille je druhé největší město ve Francii a je to také největší obchodní přístav země. Žije zde přes jeden milion lidí. Město se nachází v zátoce uprostřed polokruhovitě rozmístěných vápencovitých vrchů, jenž tvoří neobyčejný charakter města. Město bylo založeno už v 6. století a to jako obchodní kolonie.

Marseille

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi zajímavá místa a památky, které byste určitě neměli při návštěvě tohoto města vynechat patří například Starý přístav, který se rozkládá na místě původního řeckého přístavu v malé zátoce. Dnes slouží jako přístav jachet, rybářských lodí a osobních lodí turistů. Dalšími zajímavými památkami jsou: Nová katedrála z 19. století v románsko-byzantském stylu, Chrám Notre Dame de la Garde, se může pochlubit velkou pozlacenou Madonnou a byl od svého postavení v 19. století ochranným symbolem a orientačním bodem námořníků.

Nedaleko města se nachází Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmenným hradem, který byl postaven na počátku 16. století. Hrad dlouho sloužil jako věznice. Mezi její „vězně“ patřil i hrdina románu Alexandra Dumase, hrabě Monte Christo.

Mapa města