Základní informace o Saint-Tropez

Saint-Tropez je město nacházející se 104 km na východ od Marseille v jihovýchodní Francii. Je hlavním městem kantonu Saint-Tropez. Město se nachází na francouzské riviéře a je známé zejména pro svoje pláže.

Ale i toto město má pestrou historii. V 15. století bylo vojenskou pevností a skromnou rybářskou vesnicí. Na začátku 20. století nejdůležitější město na pobřeží, které bylo jako jedno z prvních osvobozeno během druhé světové války. Po válce se město stalo mezinárodně známým přímořským letoviskem, proslulým zejména díky přílivům umělců a celebrit. Byla zde „objevena“ Brigitte Bardot.

Saint-Tropez

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V roce 1920 Saint-Tropez přilákalo takové známé osobnosti ze světě módy, jako jsou Coco Chanel nebo Elsa Schiaparelli. Během let 1960 a 1970 se zde točila filmová série Četníka ze Saint-Tropez, kde si zahrál oblíbený Louis de Funés.

Každý rok na konci září se v zálivu koná regata. Závod je lákadlem pro mnoho jachet (některé z nich jsou velké až 50 metrů) a pro velké množství turistů. Pláže patřící k městu mají pět kilometrů a každá je asi třicet metrů široká. Jsou zde i soukromé vily, u kterých je soukromá pláž. Většina pláží nabízí windsurfing, plachtění, kanoistiku, motorizované vodní sporty, vodní kola, lyžování nebo potápění.

Mapa města