Základní informace o Francouzské riviéře

Francouzská riviéra, neboli také Azurové pobřeží, je pobřežní pás v jižní Francii táhnoucí se od města Menton až k městu Chassis. Zdejší pláže objevili v 19. století Britové, a aby jej odlišily od Italské riviéry, dali jí název Francouzská riviéra. Počasí je zde nejstálejší z celé země.

Je zde samozřejmě velké množství moderních obytných domů, ale i přesto si pobřeží stále zachovává svůj kouzelný ráz. Můžete se zde kochat i zajímavými rostlinami, které nejsou tak zcela běžné v jiné části Evropy (Pinie, akáty, eukalypty a samozřejmě palmy).

Francouzská riviéra

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Menton je jedním z těch větších měst azurového pobřeží, a je známý především pěstováním citrónovníků a výrobou citrónových bonbónů. Monako patří k azurovému pobřeží a je zároveň samostatným knížectvím. Centrem města je knížecí palác. Velmi zajímavou atrakcí je Oceánografické muzeum. Největším městem pobřeží je Nice. Jedním z nejznámějších měst ležících na azurovém pobřeží je Cannes, známý svým filmovým festivalem a Sant-Tropez, známé díky filmům s Luis de Funesem.

Jsou zde převážně oblázkové pláže (v Cannes jsou písečné). Většina pláží je lemována silnicemi nebo železnicí. Při koupání je třeba dát pozor zejména na medúzy.

Z Čech se sem dostanete za přibližně 14 hodin, celá cesta vede po dálnici (přes Rozvadov).

Mapa lokality