Základní informace o Lyonu

Lyon leží na spojnici mezi severem a jižními oblastmi. Dohromady jako aglomerace je domovem téměř dvou milionů lidí. Okolí města je proslulé velkou škálou potravin, které jsou považovány za nejlepší v zemi. Velmi známou je například drůbež z Breste, hovězí dobytek z Charolais, hrušky, třesně, jablka, meruňky, broskve a spousta dalších.

Lyon byl založen Římany 43 let před naším letopočtem a stal se správním centrem Galie. Město bylo už v dobách středověku známé svými veletrhy, bankami a výrobou hedvábí. V období renesance dosáhlo město rozmachu zejména díky tomu, že se stalo centrem finančních operací.

Lyon

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Je zde mnoho gotických, renesančních a klasických staveb. Do staré části města se dostanete přes Bonapartův most. Katedrála St-Jean se nachází na pravém břehu Seiny, nejstarší část katedrály je z 11. století je postavena v románském stylu a ostatní části jsou gotické. S pomocí lanovky se dostanete na horu Fourviere, ze které je krásný výhled na celý Lyon. Nacházejí se zde také římská divadla a bazilika Notre Dame de Fourviere. Bohatou sbírkou evropského malířství a sochařství disponuje Muzeum výtvarného umění nacházející se v benediktýnském opatství. Jsou zde díla od Rodina, Rubense, Courbeta, Maneta a dalších.

Navštívit můžete i některé z četných Lyonských muzeí. Je zde Muzeum Telecomu, Tiskařské muzeum, Muzeum dekorativních umění, Historické muzeum tkanin, Africké muzeum, Mlynářské muzeum, Přírodní historické muzeum, Hasičské muzeum, Muzeum dentální chirurgie a mnohá další. V Lyonu sídlí také mezinárodní vedení Interpolu.

Mapa města