Turecko - AntalyaTurecko

Římský přístav (Turecko - Antalya)

Starý Římský přístav byl prvotně nejdůležitějším přístavem ve městě. Po staletí to byl dokonce centrální bod Antalyi. Přístav totiž nesloužil jen k rybolovu, ale hlavně pro mezinárodní obchod. Tuto funkci zastával až do konce minulého století. Na konci minulého století byl totiž asi 13 kilometrů západním směrem od města postaven nový přístav. Ten velmi rychle přebral úlohu mezinárodního obchodu, jelikož svými parametry obchodu vyhovoval mnohem lépe. Ale ani poté neupadl starý Římský přístav v zapomnění. Nakonec ho zachránil rozmáhající se turistický průmysl v celé zemi.

Římský přístav

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Přístav prošel v 80. letech minulého století (po dokončení nového přístavu) rozsáhlou rekonstrukcí. Římský přístav byl přestavěn a začal sloužit převážně jachtám a výletním lodím. Právě odtud se pořádá mnoho výletů pro turisty. Ale ani to není jediný význam přístavu. Turisté sem nechodí pouze započít své objevné plavby. Přístav je totiž také plný malebných a vyhlášených kaváren, luxusních obchůdků, procházkových tras.

Vyhlášeným relaxem je právě posadit se zde, v dáli sledovat jachty a přitom upíjet kvalitní tureckou kávu. V luxusních restauracích vám zde zase nabídnou širokou škálu domácí kuchyně a darů moře. Ryby a mořské plody jsou místní specialitou, kterou rozhodně stojí za to ochutnat. Dostanete je zde také naprosto čerstvé, protože se přeci jenom nacházíte v přístavu.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Antalye i ubytování v Antalyi.