Turecko - AntalyaTurecko

Orlí hnízdo (Turecko - Antalya)

Dalším slavným ztraceným městem je městečko nazývané Orlí hnízdo. Je to mystické místo, ke kterému se vztahuje mnoho legend. Mnoho starších Turků ho považují za místo zázraků. Orlí hnízdo leží asi 35 kilometrů na severozápad. Oficiálním názvem je Thermessos, ale díky své poloze v horách se město přezdívá Orlí hnízdo. Legendy dokonce tvrdí, že díky své poloze a odvaze tehdejších obyvatel měl problémy dobýt tuto oblast i Alexandr Makedonský. Tvrdí se, že odhodlání místních lidí bylo tak obrovské, že si dokázali naklonit i bohy a odrazit útok. O jejich hrdých povahách se vypráví mnoho příběhů.

Orlí hnízdo

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dnes je Orlí hnízdo i pro turisty místo se zvláštním kouzlem. Jeho úchvatná historie tu zanechala různě roztroušené pozůstatky. Z dávných dob se tu dochovalo mnoho artefaktů, které přežily ničivou válku. Zachované, i když jen částečně zůstaly i kamenné hradby, sloužící k ochraně města. Dalšími dochovanými stavbami tu jsou lázně, chrám a amfiteátr. Celé Orlí městečko je ukryté v hustém lese a na skalnatém vrchu. Výstup sem je docela náročný, ale za tu cestu to rozhodně stojí. Orlí hnízdo je jediné v celém Turecku.

Raritou tu je město mrtvých. Všude kolem tu leží stovky náhrobků, hrobů a sarkofágů. Mnoho sarkofágů je i dodnes krásně nazdobených. Na druhou stranou mnoho vík od hrobů je tu odkryto. Celá tato změť vytváří opravdu neopakovatelnou podívanou.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Antalye i ubytování v Antalyi.