Turecko - AntalyaTurecko

Historie Antalye

Historie oblasti Antalya je velmi bohatá a sahá daleko do minulosti. Turecko všeobecně je stát s bohatou a velmi zajímavou historií plnou válek a cizích kultur. První zprávy, které se zmiňují o této oblasti, spadají až do třetího tisíciletí před naším letopočtem. Z této doby se dochovaly úchvatné jeskyně. Jejich názvem je Karain. Jeskyně se nacházejí nedaleko od severní části Antalye a dodnes jsou hojně navštěvovány. Antalya se stala během dlouhých let součástí několika velmocí, oblast to byla totiž velmi oblíbená a důležitá a tak dobyvatelé velmi často vyráželi rovnou sem.

Antalya

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Roku 2000 před naším letopočtem bylo celé Turecko součástí Lýdské říše. Kolem roku 560 před naším letopočtem Lýdská říše poražena. Podařilo se to národům pocházejícím ze západu Anatolie. V 1. století před Kristem chtěl král Attolos II najít ráj. Svým mužům proto rozkázal, aby našli nejkrásnější oblast na světě, svůj osobní malý ráj. Pátrání bylo velmi dlouhé, ale po navštívení mnoha oblastí došli cíle. Jím bylo Turecko, respektive oblast dnešní Antalyi.

V té oblasti tenkrát král Attolos založil město Attaleia. Město bylo v průběhů let mnohokrát přejmenováno. Vždy to byly ale odvozeniny od Attaleii, což znamená v překladu ráj na zemi. Dva nejpoužívanější názvy jsou Adalia a Antalya.

Po smrti krále město připadlo Římanům. V důsledku vpádu Říma se zde rozšířilo křesťanství. Byzantská éra na území Antalye se datuje od 5. a 6. století našeho letopočtu. V této době došlo k zbudování mnoha historických staveb. Například z této doby pocházejí pověstné městské hradby a řada dalších úžasných památek. Postupem času oblast získávala na významu. Její strategická poloha z Antalye dělala důležitý přístav a zásobovací místo.

V Antalyi můžeme nalézt spoustu unikátních historických památek, díky kterým se stala vyhledávaným turistickým letoviskem.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Antalye i ubytování v Antalyi.