Moulin Rouge (Francie - Paříž)

Moulin Rouge, v překladu červený mlýn, je jednou z nejslavnějších tančíren z počátku 20. století. Kabaretní představení tu můžete shlédnout dodnes. Je nejznámějším francouzským kabaretem a nachází se v pařížské čtvrti Pigalle, v blízkosti Montmartru. Jeho mlýnské kolo se točí neustále.

Moulin Rouge

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kabaret byl otevřen v roce 1889 a prvním zde tancovaným tancem byla Quadrilla, který je dnes znám jako kankán. Moulin Rouge byl od začátku velmi oblíbeným místem, zároveň byl ale zdrojem kritiky ze strany široké veřejnosti. Původně zde tančívaly pradleny nebo služky a snažili si tak přivydělat, dnes v kabaretu tančí profesionální baletky a tanečníci. V současné době zde můžete zhlédnout představení „Féerie“, které se zde hraje už dvanáct let. Choreografii sestavi Bill Goodson a hudbu složil Pierre Porte. Název každého představení vždy začíná na F. V představení Féerie vystupuje 100 umělců. Celé je to nezapomenutelný zážitek a to i díky obřímu akváriu se 40 tunami vody, ve kterém předvádí jedna z baletek svůj tanec s hady.

Do kabaretu musíte přijít velmi elegantně oblečeni. Vstup je zde povolen dětem od 6 let a do 12 let platí za děti poloviční vstupné. V každém vstupné je zahrnuto půl láhve šampaňského. Pokud chcete před představením v Moulin Rouge i povečeřet, začátek je v 19 hodin, samotné představení začíná ve 21 hodin. Ceny vstupenek se odvíjí od jednotlivých představení. Dvakrát denně se zde hraje představení, které stojí 87 € (170 € i s večeří). V celé budově je zakázáno kouřit, nesmí se zde ani fotografovat a natáčet.

Do Moulin Rouge zavítali i členové královské rodiny. Vystupovali zde takový umělci jako Frank Sinatra, Edith Piaf, Josephine Baker a mnoho dalších.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Paříže, letenky do Paříže i ubytování v Paříži.