Eifelova věž (Francie - Paříž)

Eifelova věž (nebo „Železná dáma“ jak jí přezdívají Pařížané) byla dostavena v roce 1889 po dvou letech, dvou měsících a pěti dnech. Byla postavena u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce a Světové výstavy (1889, Paříž). Architektem byl Gustav Eiffel. Zezačátku byla věž velmi kritizována, a měla stát jen 20 let, do roku 1909, pak měla být stržena. Kvůli jejímu významu, nejprve sloužila jako meteorologické stanice a později i jako televizní a rozhlasový vysílač, zůstala stát a je dnes jednou z hlavních dominant Paříže.

Eifelova věž

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Základnu každého pilíře tvoří betonový základ o rozměru 25×25 metrů. První patro se nachází 57 metrů nad zemí, celkem se sem vejde až 3000 návštěvníků. Druhé patro pojme jen 1600 lidí a nachází se zde slavná restaurace „Le Jules Verne“. Říká se, že nejlepší výhled z věže je právě z tohoto patra. Třetí patro se nachází ve výšce 275 metrů a může zde být současně pouze 400 lidí, dostanete se sem pouze výtahem z druhého patro, protože schodiště je pro veřejnost uzavřeno. Od země až na vrchol vede neuvěřitelných 1665 schodů. Při nejlepší možné viditelnosti se můžete z věže rozhlížet až do vzdálenosti 67 kilometrů.

Od jejího postavení do roku 2007 věž navštívilo více než 236 milionů návštěvníků. Věž sloužila jako předloha například pro Petřínskou rozhlednu.

Na věž se dostanete od 9:30 – 18:30 pěšky po schodech nebo výtahem, který jede až do 23:45. Když se vydáte po schodech, tak vstupné činí 4 €, pro studenty 3,10 €, jestliže využijete výtah, tak je vstup 11,50 €.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Paříže, letenky do Paříže i ubytování v Paříži.