Louvre (Francie - Paříž)

Muzeum Louvre je nejproslulejším muzeem v Paříži. Zároveň je také jedním z největších a nejnavštěvovanějších muzeí na světě a neobyčejnou historickou památkou. Nachází se na pravém břehu Seine. Jeho budova sloužila také jako sídlo panovníka. Budova je velmi rozsáhlá a dělí se na tři části – Sully, Denon a Richellieu. Každá budova má tři poschodí. V podzemí budovy je vyobrazena historie samotného muzea. Nejznámějším uměleckým dílem z celého Louvru je originál obrazu Mony Lisy.

Louvre

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Počátky obrazových sbírek Louvru sahají až do 16. století, kdy král František I. povolal do Francie Leoparda da Vinci a získal tak tři jeho díla – Jana Křtitele, Svatou Annu Samotřetí a Monu Lisu. V roce 1793 bylo oficiálně založeno museum v Louvru. Do sbírky muzea velmi přispěl Napoleon Bonaparta a muzeum se také nějaký čas (od 1803) jmenovalo Napoleonovo muzeum. V roce 1958 bylo k Louvru připojeno Muzeum Jeu-de-Paume, kde jsou vystaveni francouzští impresionisté a postimpresionisté (Rafaelo, Rubens, Rembrandt atd.).

Muzeum obsahuje více než 380 000 objektů. Pořádají se zde výstavy soch, uměleckých předmětů, obrazů, kreseb i archeologických nálezů. Muzeum vlastní francouzská vláda, která ho také financuje, část provozu financují také soukromé příspěvky a vstupné.

Každý pátek je od 18 hod vstup zdarma, pokud předložíte kartu ISIC.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Paříže, letenky do Paříže i ubytování v Paříži.