Zajímavá místa v Kalifornii

O Kalifornii se mluví jako o jednom z nejhezčích, nejslunnějších a nejbohatších států USA. V Kalifornii najdeme hory, pouště, pobřeží, národní park i jezera. Pokud máte rádi turistiku, bude se vám v Kalifornii líbit. Kalifornie má plno přírodních skvostů jako třeba národní park Death Valley nebo známé pohoří Sierra Nevada.

Kalifornie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kalifornie je také proslulá svými dlouhými písečnými plážemi, na kterých se rozhodně nudit nebudete. Můžete zde provozovat velké množství vodních sportů. Nejideálnější podmínky jsou pro surfování, které je v Kalifornii velmi oblíbené. Kalifornie je atraktivní i díky městům, ve kterých je opravdu co vidět. Ať už pojedete do Beverly Hills, San Francisca nebo navštívíte Hollywood.

Mezi turisticky nejpřitažlivější lokality patří Yosemitský národní park, sladkovodní jezero Lake Tahoe, Mohavská poušť s Údolím smrti, kde se nachází nejnižší bod na severoamerickém kontinentu, jezero Badwater ve výšce -86 metrů. Hlavním, ale zdaleka ne největším městem Kalifornie je Sacramento. Největším a mnohem slavnějším městem je Los Angeles se známým Hollywoodem. Dále zde můžete navštívit San Francisco s pevností Alcatraz a mostem Golden Gate Bridge, města San José, San Diego, Fresno, Long Beach či Oakland.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kalifornie i ubytování v Kalifornii.