Lake Tahoe (USA - Kalifornie)

Silná tektonická činnost, která vyzdvihla pohoří Sierra do dnešní výšky, vytvořila i místo, kde se dnes nalézá jezero Tahoe. Jezero leží 118 mil severovýchodně od Sacramenta a 35 mil jihozápadně od Rena. Je třetím nejhlubším jezerem na severoamerickém kontinentu, jeho modravá voda má celoročně konstantní teplotu kolem pěti stupňů Celsia. Západní břeh patří Kalifornii, východní Nevadě. V okolí jezera lze v zimě převážně na západní straně lyžovat – terény jsou vhodné pro sjezdaře i běžkaře. V létě se nabízí rafting, cyklistika, turistika, ale také adrenalinové sporty. Pokud k nim lze počítat hazardní hry, je třeba zavítat na nevadskou stranu, kde na vás a vaše peněženky číhá nespočetné množství kasin.

Lake Tahoe

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V roce 1852 bylo Tahoe pojmenováno jezerem Bigler. Stalo se tak v rámci uctění památky Johna Biglera, v pořadí třetího kalifornského guvernéra, který sám zorganizoval a vedl pátrací skupinu, jež v pohoří Sierra zachránila zbloudivší přistěhovalce. Koncem devatenáctého století začalo Tahoe získávat popularitu jako rekreační centrum zlatokopeckých zbohatlíků ze San Francisca, Sacramenta a Virginia City. K nejoblíbenějším a nejdražším hotelům tehdy patřil Tallac House, Tahoe Tavern a Glenbrook Inn a turismus začal ušlapávat všechna ostatní ekonomická odvětví v celé oblasti. Na přelomu století brázdilo temně modré vlny jezera na osmdesát rybářských lodí a turistům se během třinácti let podařilo zlikvidovat kompletní pstruhovou populaci. Třicátá léta přinesla dlážděné příjezdové komunikace a nárůst menších ubytovacích zařízení. Po druhé válce pak dlažbu nahradil asfalt a masová turistika byla na světě.

Naštěstí má Tahoe kromě komerce také svoji záhadu. Zatímco Skotové mají Nessie, Američané věří na Tessie, bájnou jezerní příšeru právě z hlubin Tahoe. V roce 1985 byl na Tahoe natočen krátký dokument zachycující nezvyklý objekt s ploutvemi, jenž se pohyboval ve vodě a nechával za sebou brázdu zčeřené vody šest až osm metru dlouhou. Podle článku v časopisu Image z roku 1988 se patrně jednalo o obří druh sladkovodní ryby, možná o velkého pstruha či jesetera. V jiných kalifornských jezerech se totiž podařilo ulovit jesetery dosahující délky až dvou metrů.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kalifornie i ubytování v Kalifornii.