Disneyland (USA - Kalifornie)

Disneyland, někdy také nazývaný Eurodisneyland se nachází v blízkosti Paříže (asi hodina a půl cesty) a výlet sem si užijí jak děti tak dospělý. Jednou z možností jak Disneyland navštívit je s cestovní kanceláří, které hodně často pořádají eurovíkendy zaměřené například právě na toto místo. Originální Disneyland se nachází v USA, V Kalifornii. Evropský park vytvořený podle svého amerického vzoru byl otevřen 12. dubna 1992.

Disneyland

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nabídka parku je opravdu obrovská. Už jen při přechodu mezi atrakcemi můžete potkat známé postavičky, například Mickey Mouse, a to v nadlidské podobě. Zajímavou atrakcí je „Space Mountain: Mission 2“, která je konverzí té Kalifornské. Jde o horskou dráhu s vesmírnou tématikou. Atrakce rozhodně není pro slabé povahy obsahuje jedno velmi strmé stoupání a následný sjezd, při kterém může vláček (v tomto případě raketa) jet až 68 kilometrovou rychlostí. „Pirates of the Caribbean“ je tématická atrakce inspirovaná stejnojmenným filmem. Užijete si tu výstřely z děl, hořící budovy, projížďky na lodích a další pirátské atrakce.

Otevírací doba parku je velmi proměnlivá, takže je lepší se raději předem přesně informovat. Většinou je ale otevřeno každý den od 10 do 19 hodin, v sobotu pak až do 22 hodin a v neděli do 21 hodin. Lístek si můžete zakoupit buď přímo na místě, v některém z obchodů Disney ve Francii nebo v Anglii nebo přes internet. Cena pro dospělé je cca 34 €, pro děti cca 29 €. Jeden den Vám ale na návštěvu stačit nebude, proto je lepší si pořídit dvou nebo třídenní vstupenku (64-93 €).

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kalifornie i ubytování v Kalifornii.