Pobřeží Baltu (Polsko)

Polské pobřeží Baltu nese označení evropská Sahara, a to díky svým písčitým dunám. Turisté se čím dál více vydávají na pobřeží do lázeňského města Leba. Láká je navíc i nádherná a nezkrocená příroda Slowinského národního parku, kde je kromě úžasných scenérií láká i vyžití všeho druhu. Pobřeží je dlouhé 540 km a v jeho centru leží právě výše uvedené město Leba, kde najdete vše, co byste od něj mohli očekávat.

Pobřeží Baltu

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kromě Leby se návštěvníci vydávají i do Slowiňského parku, který byl založen v roce 1967. Táhne se od Leby až k Rowům, tedy asi 30 km. Do parku můžete vyrazit i na kole, v informačním centru na jeho počátku si můžete kola půjčit. Krása parku vás určitě nadchne, více než polovinu jeho rozlohy zabírají Lebské a Gardnovo jezero, kde žije celá řada chráněných živočichů. Park tvoří listnaté lesy a rašeliniště a zničeho nic se před vámi objeví duna. Na park se můžete mrknout i z vyhlídkové věže, kde najednou za lesy vidíte vynořující se duny. Největší z nich Lacká duna je od hladiny moře vysoká 42 m.

Pokud se na evropskou Saharu dostanete, můžete obdivovat nejen duny, ale vydat se i na turistické či cyklistické túry, windsurfing, potápění nebo projížďky na lodích. Zajímavý je určitě i poloostrov Hel, kde najdete rybářské muzeum.