Základní informace o Polsku

Náš severní soused, jedna z největších evropských zemí, Polsko, je lokalitou, kterou určitě stojí za to navštívit. Kladem už je to, že se zde Češi poměrně bez problémů domluví, polština je velmi podobná češtině. Najdete zde však tolik památek, parků a nádherných měst, ale i dalších lokalit, které byste měli vidět, že jedna dovolená na celé Polsko rozhodně nestačí.

Polsko je země, kde se nebudete ani chvíli nudit, protože na své si zde přijdou opravdu všichni. Ať už jste příznivci spíše folklorních staveb, jako jsou dřevěné kostelíky, hradů nebo hledáte spíše relaxaci, určitě si vyberete.

Polsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Určitě si nenechte ujít návštěvu Krakova, který býval královským městem, pobřeží baltského moře, kde se můžete kochat naprosto ojedinělými písčitými dunami nebo do národních parků. Ujít byste si neměli nechat také návštěvu Osvětimi.

V Polsku vás čeká i zábava, koná se zde mnoho festivalů, ať už hudebních, divadelních nebo filmových. Vyrazit můžete i do hor, kde jsou známá lyžařská střediska. Polsko je země, která se nachází blízko, ale Češi sem zas tak často nejezdí, ačkoli tato země má rozhodně co nabídnout.

Mapa země