Nakupování v Benátkách

Ačkoli je město vyhledávaným turistickým centrem, velká obchodní centra zde nenajdete. Neexistují zde žádné nákupní čtvrti, některé módní značky tady najdete, největší výběr jich je v ulicích od vlakového nádraží směrem k náměstí Svatého Marka. Tady najdete nejen některé světové značky, ale i tradiční značky oblečení specializující se na oblečení gondoliérů či karnevalových kostýmů a masek.

Benátky

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Benátkách se kdysi prodávalo hlavně hedvábí a koření, které zde najdeme i dnes. Nejrůznějšími obchody nabízejícími rozmanité zboží jsou doslova obsypány. Nakoupit zde můžete s mnoha rybími trhy, ale i foukané sklo. Proslavené je město Murano křišťálem, krajkami Burano a známé jsou i ručně malované tkaniny. Ze skla Murano se vyrábí luxusní lustry nebo šperky. Z barevného skla jsou pak vyráběny nejrůznější suvenýry pro turisty.

Za návštěvu určitě stojí místní trhy, které jsou vyhlášené po celé Itálii. Pokud na ně zavítáte, rozhodně si nenechte ujít rybí trh. Bývá otevřený od úterý do soboty od 8 do 12 hodin a najdete jej u Ponte di Rialto. Rozhodně byste se ale na něj měli vypravit v brzkých ranních hodinách. Zajímavou návštěvou je i bleší trh, pokud na něj budete mít štěstí, v Campo San Maurizio.

Potraviny nakoupíte nejvíce v centru města. Obchody většinou bývají otevřené od 9 do 19:30, menší jsou v období siesty, od 13 do 16 hodin zavřené.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Benátek, letenky do Benátek i ubytování v Benátkách.